Hivatalos közlemények - 2015. július 1, szerda

Kitüntetéseket adtak át a Semmelweis Nap alkalmából

Minden évben július 1-jén ünnepeljük Semmelweis Ignác, a gyermekágyi láz gyógymódja feltalálójának születésnapját, ami egyben a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe. Az anyák megmentőjének 197. születésnapját, nemcsak megemlékezésekkel ünneplik, hanem országszerte elismeréseket adnak át az egészségügy dolgozóinak a Semmelweis Nap alkalmából és köszönik meg egész éves munkájukat.
Az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjban részesült: Dr. Farkas László, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ, Urulógiai Klinika egyetemi tanára és Prof. Dr. Kosztolányi György, a Pécsi Tudományegyetem Orvosi Genetikai és Gyermekfejlődéstani Intézet professor emeritusa.

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült Dr. Csere Tibor István, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Onkoterápiás Intézet professor emeritusa.

A kitüntetetteknek szívből gratulál az  Általános Orvostudományi Kar dékáni vezetése.