Pályázati hírek - 2015. május 8, péntek

Felhívás a "Green Talent" c. fiatal kutatóknak szóló német tudományos versenyre

A Német Szövetségi Oktatási és Kutatási Minisztérium idén is meghirdette a ”Green Talents – International Forum for High Potentials in Sustainable Development” c. versenyét, melyre várják az olyan innovatív, „zöld” (környezetvédelmi témájú) tudományos ötleteket, melyek hozzájárulnak társadalmunk fenntarthatóbbá tételéhez. A Prof. Dr. Johanna Wanka, oktatási és kutatási miniszter védnöksége alatt álló díjban minden évben 25 fiatal kutatót részesítenek a világ minden részéről. Magas rangú, német szakértőkből álló zsűri választja ki a győzteseket.

Követelmények

• A tudományos kutatási témában hangsúly helyezés a fenntartható fejlődésre és az interdiszciplináris megközelítésre
  • Minimum mesterszakos tanulmányok folytatása (vagy annál magasabb szintű végzettség)
  • Kiemelkedő tanulmányi eredmények
  • Max. 32 éves életkor
  • Magas szintű angol nyelvtudás
  • Német állampolgárság és német lakhely kizáró ok

A 2015.évi „Green Talents” versenyen kiemelten üdvözlik a „Jövő városa” német tudományos év témájához köthető pályázati beadásokat, de minden tudományterület felé nyitott és minden pályázat egyenlő esélyekkel indul az elbírálás során.

A 2015. évi díj tartalmazza:

• Egy két hetes németországi tudományos fórumon való részvétel teljes finanszírozása. Ezen keresztül kapcsolatépítési lehetőségek biztosítása tudományos intézményekkel, valamint betekintés nyújtása a mindennapi munkájukba.
  • A fiatal kutatók számára tudományos munkásságuk bemutatására lehetőség biztosítása az általuk kiválasztott szakértők számára a két hetes konferencia ideje alatt.
  • 2016-ban egy teljesen finanszírozott maximum három hónapos szakmai tartózkodás biztosítása a fiatal tudós által választott német kutatási intézetben.
  • Exkluzív hozzáférés és kapcsolattartási lehetőség a „Green Talents Alumni Hálózattal”, mely negyven országból közel 130 fenntartható fejlődéssel foglalkozó kiváló kutatót számlál.

A pályázati beadással kapcsolatban szakmai tanácsadás itt kérhető:

Project Management Agency

c/o German Aerospace Center (DLR)

European and International Cooperation

E-mail: greentalents@dlr.de

Phone: +49 (0) 228 3821 1906

További információk az alábbi honlapon találhatóak: www.greentalents.de

Jelentkezési határidő: 2015. június 2. , 12:00 (CET)