Sajtószoba - 2020. július 1, szerda

A Pécsi Tudományegyetem informatikai igazgatója veszi át a kancellári feladatok ellátását

A Semmelweis Nap alkalmából, június 30-án az Emberi Erőforrások Minisztere Elismerő Oklevelét vette át Jenei Zoltán, aki több mint öt éven keresztül töltötte be a Pécsi Tudományegyetem kancellári pozícióját.

A PTE első kancellárja 2015 januárjától dolgozott a Pécsi Tudományegyetemen, munkájáért tavaly a „Köz szolgálatáért érdemjel arany fokozat” kitüntetésben is részesült.

Munkájának köszönhető az egyetem oktatási, gyógyítási tevékenységéhez szükséges gazdálkodási környezet stabilizálása, és jelentős szerepe volt abban, hogy a Modern Városok Program keretén belül zajló, közel 30 milliárd forint értékű infrastrukturális egyetemfejlesztés a sikeres befejezésénél tart.

Az új kancellár kinevezéséig, teljes jogkörrel a Pécsi Tudományegyetem informatikai igazgatója veszi át a kancellári feladatok ellátását.

Forrás:

PTE