Sajtószoba - 2018. május 2, szerda

A Times Higher Education friss rangsora

Kijött a Times Higher Education friss rangsora, ami az ún. új-európai egyetemeket listázza, azon nemzetek intézményeit, amelyek 2004 óta tagjai az EU-nak.

A lista első három helyéből kettőt ciprusi intézmények uralnak, az abszolút győztes pedig az észtországi Tartui Egyetem lett. A listán szereplőket egyebek mellett az oktatás minősége, az intézményekben zajló kutatómunka, valamint a nemzetközi szempontok alapján súlyozták.

A friss lista 53 egyetemet rangsorol. Az országok tekintetében Csehország lett a befutó, tőlük 13 intézmény került fel a listára, a lengyelektől 12, Magyarországtól 7, Romániától pedig 5.

A listán a magyar egyetemek közül a Semmelweis (5.), az Eötvös Loránd Tudományegyetem (megosztott 11. hely), a Pécsi Tudományegyetem (13.), a Szegedi Tudományegyetem (18.), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (25.), a Debreceni Egyetem (megosztott 27. hely), és a Corvinus (31-40.) sorakoznak.

Forrás

hvg.hu